سنگ عقیق و خواص آن

 

عقیق چیست؟

عقیق سنگی است که به عنوان تثبیت کننده شناخته می شود و وقتی در زندگی خود به ثبات و امنیت خاطر نیاز دارید ، می توانید از حمایتی که از شما میکند استفاده کنید. در کنار انرژی حمایتی خود ، سنگ عقیق مدتهاست که به خاطر زیبایی فوق العاده خود تحسین شده است. عقیق با نوارهای امضائی متشکل از رسوبات معدنی که در یک تقارن کاملاً دایره‌ای در اطراف آن قرار گرفته است ، دارای یک طرح رویایی است. گروه هایی از سنگهای آذرین با ذخایر سیلیس که در آبهای زیرزمینی یافت می شوند ، در دنیای دیگر به این سنگ نیمه قیمتی شکل تجاری به آن می بخشند. آنچه به سنگ عقیق توانایی های زمینی فوق العاده قدرتمند خود را می بخشد ، در دسترس بودن آن در رنگهای مختلف از جمله  سفید ، بنفش ، مشکی ، خاکستری ، زرد ، صورتی ، قرمز و قهوه ای است

عقیق متعلق به خانواده کوارتز است ، که آن را به عنوان کریستالی محبوب ، به ویژه به دلیل ترکیب دی اکسید سیلیکون ، ماده معدنی که در بدن انسان نیز یافت می شود ، تبدیل می کند. همچنین انواع نوارهای کالسدونی  به تقویت احساسات ثبات شما کمک می کند ، که اگر در هاله ای از نگرانی و پریشانی گرفتار شوید ، میتواند بسیار شما را متعادل کند. این کار را با اتصال شما به ارتعاشات ملایم زمین انجام میدهد و آن را به یک سنگ ملایم و با یک هاله پراکنده و انرژی تبدیل می کند. به همین دلیل است که بسیاری از مبتدیان در اولین خرید خود با سنگ عقیق شروع می کنند.  وقتی احساس زندگی پراکنده یا غرق در زندگی مدرن می کنید عقیق می تواند با ارتعاشات ملایم و ریتم ثابت ، احساس آرامش و پشتیبانی را برای شما به ارمغان بیاورد.

انواع-عقیق

عقیق 

شما می توانید با درک عقیق و تاریخچه آن ، حتی عمیق تر از این ارتباط برقرار کنید. در طول فرهنگ های باستانی ، از جمله تمدن های اسلامی ، بابلی ها و مصریان ، از سنگ عقیق برای محافظت در برابر انرژی منفی استفاده می کردند ، که از خرافات گرفته تا مصیبت ها و بلایای طبیعی شکل می گرفت.

امروزه ، معنی سنگ عقیق به دلیل خصوصیات حفاظتی آن همچنان شناخته شده است. با نگاه انداختن شما به زمین ، هاله سنگ عقیق می تواند به تقویت تعادل و محوریت شما کمک کند. عقیق به شما کمک می کند تا با آرامش بیشتر مرکز خود را پیدا کنید تا بتوانید زندگی را با لطف و سهولت بیشتری طی کنید. عقیق معمولاً در بسیاری از کشورهای مختلف یافت می شود و کار با آنها را برای هر کسی آسان می کند.

در مقایسه با سایر سنگهای قیمتی موجود در پادشاهی معدنی ، خاصیت عقیق تابشی با فرکانس پایین تر و ملایم تر از خود نشان می دهد ، که این امر آنها را به یک قطعه ایده آل برای کسی که به دنبال کند کردن ذهن و ثبات هستند تبدیل می کند. خاصیت  از بین برندگی و تسکین دهندگی استرس در عقیق به شما کمک می کند با ایجاد هماهنگی در ذهن ، بدن و روح خود با انرژی زمین در ارتباط باشید. هنگامی که احساس عدم تعادل می کنید ، خواص درمانی عقیق دارای ارتعاشات نرم است که می تواند شما را مجدداً ارزیابی و از نو بازیابی کند.

این اثرات درمانی به ویژه در مورد آنهایی وجود دارد که از عقیق آبی ، برای این مشکل که در گفتن ذهن خود مشکل دارند استفاده میکنند. این نوع سنگهای قیمتی عقیق از نوارهای کلسدونی آبی روشن و سفید ساخته شده است که انرژی شفابخش عنصر آب را تابش می کند. فرکانسهای درمانی آبی عقیق در اوج خستگی و تشویش ما اطمینان خاطری برای ما هستند که زیاد این فرکانس ها هم سو نیستند اما پایدار و ثابت هستند.

برای پاکسازی چاکرای گلو ، می توانید از بلور آبی اقیانوسی عقیق با سایر سنگهای آبی و آبی-سبز برای تقویت مهارت های ارتباطی خود استفاده کنید. این تمرین مراقبه به شما کمک می کند تا به روشنی و با اعتماد به نفس صحبت کنید. چاکرای گلو همچنین می تواند بر توانایی گوش دادن و برقراری ارتباط شما تأثیر بگذارد ، به همین دلیل می تواند به شما کمک کند تا با صداقت و صمیمانه با خود صحبت کنید. توانایی Blue Lace Agate

سنگ عقیق آبی اقیانوسی

 در باز و فعال کردن چاکرای گلو است. در واقع ، یک عدم تعادل یا مسدود شدن چاکرای گلو می تواند بر روابط شما تأثیر منفی بگذارد. وقتی این مرکز انرژی راکد باشد ، درک دیگران دشوار است و نمی توانید خود را به عنوان انسانی معتبر و راستگو نشان دهید.

برای دسترسی آسان به انرژی ملایم و تسکین دهنده Blue Lace Agate ، میتوانید از انواع انگشتر یا گردنبند آن استفاده کنید. برای تقویت هر چه بیشتر خاصیت درمانی آن ، می توانید از روغنهای اساسی استفاده کنید که باعث آرامش و تسکین هستند مانند یاس و اسطوخودوس. برای داشتن رایحه ای خنثی تر ، رایحه های روشن و گلدار مانند مرکبات یا خنک کننده و یا نعنا را توصیه می کنیم.

اگر از اضطراب یا استرس رنج می برید ، عقیق یکی از بهترین راه کارها برای رسیدن به یک حالت آرام تر و متعادل تر است. این انرژی تسکین دهنده و زمینی کریستال شما را از حالت هراس یا غرق شدن راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا دوباره دارای ثبات باشید. در حالی که کریستال Blue Lace Agate را نگه دارید ، سه نفس آرام و عمیق بکشید. تصور کنید که رنگهای آسمانی بلور کریستال شما را به حالت با آرامش تری از زندگی هدایت می کنند. برای تقویت انرژی آرامش عقیق ، آن را با کریستال چاکرای چشم سوم مانند  آمتیست استفاده کنید برای ایجاد یک انرژی صلح آمیز همه جانبه

عقیق سبز داستان کاملی از خواص درمانی است. این سنگ به نور سبز تیره می تواند با عناصر شفابخش زمین ارتباط نزدیکی برقرار کند و به عنوان یک وسیله تمیز کننده روح مورد استفاده قرار گیرد. اگر به دنبال استقامت طولانی  در زندگی خود هستید ، با دادن انرژی ملایم و پایدار این سنگ به چاکرای قلب می تواند زمینه لازم را برای ادامه استقرار به شما بدهد.

ما این سنگ را برای حمایت از مبارزه با هر نوع اعتیاد توصیه می کنیم یا اگر می خواهید عادت های سالم را پیاده کنید. عقیق سبز تیره می تواند به شما در رسیدن به اهداف خود با انرژی قوی و پایدار کمک کند. دامنه رنگهای سبز آن نیز نمادی از رشد و آغازهای جدید است و آن را به سنگی عالی برای نگه داشتن در وسایل شخصی شما تبدیل می کند. انگشت شست سبز خود را با عقیق سبز و فرکانس های مثبت و ملایم آن دوباره به دست آورید.

یکی از راه های کار با انواع مختلفی از عقیق ها ، مدیتیشن است. در حین جلسه مراقبه خود ، 20 دقیقه برای اتصال با سنگ عقیق که می تواند از هر نوع آن باشد  در طول مدیتیشن عقیق نفس عمیق بکشید و بتوانید دسترسی خود را به انرژی هماهنگ کننده آن عمیق تر کنید. از سنگ عقیق بخواهید که در جریان روند تغییر ، بی ثباتی یا استرس با کمک و به ثبات شما کمک کند و در تمام طول این مدیتیشن به آن متمرکز شوید

خواص درمانی عقیق سیاه

عقیق سیاه ویژگی های دیگر سنگ های سیاه مانند ابسیدین را به اشتراک داراست. این سنگ انرژی تسکین دهنده ساطع می کند که می تواند آرامش درونی را برای کسی که به تازگی یک عزیزش را از دست داده و از غم و اندوه رنج می برد ، به ارمغان آورد. کسانی که زیر فشار می روند ممکن است انرژی آرامش بخش عقیق سیاه را به عنوان سنگ صبور کوچکی که هر روز برای رسیدن به آنها نیاز دارند ، بیابند.

عقیق سیاه از انرژی آرامش بخش خود برای به حداقل رساندن استرس استفاده می کند. در خانوارهای پر هرج و مرج ، عقیق سیاه به حفظ صلح ، كاهش انرژی منفی و افزایش انرژی مثبت كمك می كند. همچنین به سازماندهی عصبانیت که می تواند در ذهن فرد منفجر شود کمک می کند. افکار بی نظم پس از مدتی کار با عقیق سیاه چیزی جز خاطره نخواهد بود. این انرژی چیز های مرتبط با استرس را از بین می برد و آنرا با فرکانس های صلح آمیز جایگزین می کند.

عقیق سیاه سنگی عالی برای افراد نیازمند جهت انگیزه برای دستیابی به اهداف بزرگ است. بسیاری از ما رؤیاهای بزرگی داریم ، اما خیلی ها به اندازه کافی به خود باور ندارند که به آنها برسند. با کار ، اهداف و تمرکز ، عقیق سیاه به شما کمک می کند تا باورهای لازم را برای پیشبردتان به اهداف خود بدست آورید. شما را در دستیابی به پتانسیل های بالقوه خود پشتیبانی و تبدیل بالفعل می کند و شما را قادر می سازد که به کسی تبدیل شوید که همیشه می خواهید باشید. اگر خود را در وضعیتی پیدا کنید که ناراضی باشید ، خواه با شغل ، روابط و یا هر چیز دیگری ، عقیق سیاه به شما فرصتی می دهد تا از آن گذشته و به آنچه می خواهید برسید برسید. این انگیزه را به شما می دهد تا رویاهای واقعی خود را تعقیب کنید و از ترس از شکست به زندگی استرس و کسالت تسلیم نشوید.

 

یکی از بهترین خواص درمانی عقیق توانایی آن در خنثی کردن هاله منفی است. این کار برای هماهنگ کردن انرژی در محیط زندگی است و باعث می شود ضمن از بین بردن تهدید انرژی منفی ، انرژی مثبت افزایش یابد. گفته شده است که شفافیت ، کنترل و تمرکز را برای همه کارها به ارمغان می آورد. اگر به طور مرتب خود را خسته یا در تنگنا میبینید ، استفاده از آن در اطراف خانه یک ایده عالی است. عقیق سیاه اضطراب را تسکین می دهد و تنش در جَوّ را کاهش می دهد.

 

 

عقیق سرخ

عقیق قرمز چیست؟ نوعی کوارتز کریستالی که معمولاً با سنگ یاس اشتباه گرفته می شود. تفاوت اصلی این دو در این است که یاس مات عقیق شفاف است. 

عقیق سرخ کوارتز است که شما را از حالت امتناع خارج می کند. منظره گسترده تری به شما می دهد و شما را به سمت فضای جدید و بهتر سوق می دهد. در مقاله حاضر ما به حقایق بیشتری در مورد عقیق سرخ و فواید ، خواص و کاربردهای آن می پردازیم.

عقیق سرخ ، مزایا و خواص

همه ما باید این را بدانیم که نام عقیق از رودخانه آچاتس در سیسیل گرفته شده است. این مکان در سیسیل جایی است که عقیق ها کشف می شوند. سنگی که توسط مصریان اولیه به عنوان جواهرات و حتی در هند باستان قبل از 3000 سال قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است.

 

عقیق قرمز سرزندگی را برای پیشرفت در آینده به ارمغان می آورد. یک سنگ قیمتی شگفت انگیز برای زنده کردن و روشن کردن آتش در قلب شما برای بار دیگر. 

عقیق معمولاً با رنگهای مختلفی دیده می شود ، از سفید ، قهوه ای ، خاکستری ، سیاه ، نارنجی و زرد. با این حال ، بیایید الان بر روی عقیق سرخ تمرکز کنیم.

هر کریستالی اشکال مختلف انرژی را بهمراه اهداف خودش به شما مرتبط می کند و نشر میدهد. این خاصیت با ایجاد ثبات عاطفی ، بر اعتماد به نفس و امنیت تأثیر می گذارد.

کریستالی که نیروهای منفی و فرکانس های بد را دفع و این قدرت را به شما می دهد تا ارتباط پایدار برقرار کنید.

حقایقی درباره عقیق سرخ که شاید نمی دانستید

اثرات عقیق سرخ روی ثبات فراتر از حد طبیعی است. یک واقعیت مهم در مورد عقیق سرخ کمک به افرادی است که چند وظیفه دارند و کسانی که میخواهند تعهدات خود را به درستی انجام دهند. برای هنرمندان ، عقیق سرخ به آنها کمک می کند تا ایده های خود را ابراز کنند و ذهن را متمرکز کنند تا آن را به خلاقیت تبدیل کنند.

این کریستال باید یکبار در ماه یا بیشتر تخلیه بار شود. با قرار دادن کریستال روی آب جاری می توانید این کار را انجام دهید. می توانید عقیق سرخ را در زیر نور آفتاب یا با استفاده از یک بلور سنگی در طول شب شارژ کنید.  عقیق سرخ را میتوان با قرار دادن یک سنگ هماتیت از نوع متلاشی شده در طول شبانه روز تخلیه بار کرد.

حقایقی درباره سلامت عقیق سرخ برای سلامتی

عقیق های سرخ از چاکرای اصلی بدن انسان ما که معمولاً چاکرای ریشه نامیده می شوند ، محافظت می کنند. مکانی که در ناحیه کوکسیکس قرار دارد ، معمولاً در نشیمنگاه و دستگاه تناسلی.

عقیق سرخ ایمنی ، ثبات و سرزندگی را ارتقا می بخشد. همچنین بر سایر نقاط انرژی موجود در بدن تأثیر مثبت می گذارد.

 

چاکرا قلب: بیماری عشق ، دل شکستگی و کینه را که مانع از ماندگاری روابط می شود ، بهبود می بخشد.

 چاکره ساکرال (شکم): به بیماری های شکمی مانند گاستریت کمک می کند

حقایقی درباره عقیق سرخ و اثر تسکین دهندگی

انرژی عقیق سرخ از دستگاه گوارش ما عبور می کند و به درمان معده کمک می کند. کریستال فوق العاده ای که در معده ، رحم ، روده ها ، چشم ها و بسیاری از مشکلات دیگر ما کمک می کند. همچنین باعث بهبودی بیماری های پوستی ای که از نیش حشرات شیوع پیدا میکند میشود. 

کوارتز کریستالی قدرتمند که به جریان مناسب رگ های خونی و همچنین تقویت قلب کمک می کند. در عین حال ، استفاده از این بلور در ناحیه قلب شما قلب شما را قوی تر می کند

عقیق سرخ فقط با گذاشتن کریستال روی پیشانی شما در تسکین تب و آنفولانزا بسیار عالی است.

حقایق در مورد عقیق سرخ درباره بهبودی عاطفی

عقیق سرخ به افزایش باور واقعیت شما کمک می کند.  تفکر منطقی شخص را بهبود می بخشد و به تصمیم گیری مهم کمک می کند. ماده عالی در آرامش و ثبات ، که می تواند در تجزیه و تحلیل خود مفید باشد. تفکر منطقی می تواند منجر به کشف موارد پنهان شود که با بهتر زیستن در تعارض است.

بلور قدرتمندی که باعث اشتیاق در خود و اعتماد به نفس می شود. ثباتی که فرد را ترغیب می کند که به احساسات درونی گوش دهد و منطقی درباره حقیقت فکر کند. فکرهای منفی و تلخی عشق شما را رها می کند و عصبانیت را بهبود می بخشد. این امر به افراد مبتلا به اختلالات آسیب زا بسیار کمک می کند.

حقایقی درباره عشق عقیق سرخ برای عشق

قدرت این بلور ، محبت و اشتیاق بیشتری به شما می بخشد و زندگی عاشقانه شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. در حقیقت ، این بلور را می تواند هنگامیکه شخصی که دوست دارید را می بینید عشق بیشتر به ارمغان بیاورد و حتی می توانید آن را به عشقتان هدیه دهید.

سخن نهایی در مورد عقیق سرخ

در اینجا واقعیت های زیادی راجع به عقیق سرخ در مورد  خواص و مزایایی که می توانید برای خودتان داشته باشید آموخته اید. بلور ثبات دهنده ای که می تواند تمرکز و ذهن روشن شما را به تجزیه و تحلیل و اجرای تصمیم درست برساند و شمارا به سمت زیبایی ، عشق و رهایی بکشاند.

۴ دیدگاه دربارهٔ «سنگ عقیق و خواص آن»

دیدگاهتان را بنویسید