راهنمای مبتدیان در زمینه جستجوگرها

راهنمای مبتدیان در زمینه جستجوگرها
رتبه بندی و ترافیک با بهینه سازی موتور جستجو

مقدمه
به سفر آموزش SEO خوش آمدید!
اگر تمایل شما برای یادگیری بهینه سازی موتور جستجو (SEO) جهت به اجرا در آوردن و آزمایش واقعی باشد ، از این راهنما بیشترین بهره را خواهید برد.

این راهنما برای توصیف تمام جنبه های اصلی سئو ارائه شده است ، از یافتن اصطلاحات و عباراتی (کلمات کلیدی) که می توانند ترافیک قابل توجهی برای وب سایت شما ایجاد کنند تا همسان سازی سایت شما برای موتورهای جستجو و همچنین ایجاد پیوندها و بازاریابی و تبلیغات خاص برای سایت شما .

دنیای بهینه سازی موتور جستجو پیچیده و همیشه در حال تغییر است ، اما شما به راحتی می توانید اصول آن را درک کنید و حتی مقدار کمی از دانش SEO می تواند تفاوت زیادی در بازدید سایت شما ایجاد کند. در اینترت به طور گسترده آموزش های رایگان زیادی در زمینه SEO همانند این آموزش ، موجود هست! 

این آموزشات را با آنها ترکیب کنید و در راه تبدیل شدن به یک SEO کار حرفه ای قدم بردارید.

مبانی بهینه سازی موتور جستجو:

تا به حال درباره سلسله مراتب نیازهای انسان از مازلو شنیده اید؟ این یک نظریه روانشناسی است که اساسی ترین نیازهای انسان (مانند هوا ، آب و سلامتی) را نسبت به نیازهای پیشرفته تر (مانند عزت و تعلق اجتماعی) اولویت می دهد. این تئوری این است که شما نمی توانید بدون اطمینان از برآورده شدن نیازهای اساسی تر ، به نیازهای بالا دست پیدا کنید.  اگر غذایی نداشته باشید عشق اصلا مهم نیست.

رند فیشکین با استفاده از همین نظریه هرمی مشابه برای توضیح روش ها در مورد سئو ایجاد کرده که من (سینا سعیدعصر) اون رو ترجمه کرده و به شما نشان میدهم.

همانطور که مشاهده می کنید ، پایه و اساس SEO خوب قطع به یقین از دسترسی موتور های جستجو به محتوای شما آغاز می شود و از آنجا به بالا حرکت می کند.

با استفاده از این آموزش مختصّ مبتدیان می توانیم این هفت مرحله را برای در صفحه اول جستجوگرها آمدن دنبال کنیم:

1.کاری کنید تا موتورهای جستجو بتوانند وب سایت شما را بخوانند
2.محتوای جذاب که به جستجوی مخاطب پاسخ کامل و مناسب بدهد
3.بهینه کردن کلمات کلیدی برای جذب بازدیدکنندگان و همچنین موتورهای جستجو
4.احساس تجربه کاربری عالی برای مخاطب از جمله سرعت بارگذاری سریع و UX جذاب(به احساسات و راحتی کاربر حین کار کردن با اجزای مختلف سایت گفته می‌شود)
5.نشر و به اشتراک گذاشتن محتوای خوب و مناسب که پیوندها ، نقل قول ها و پشتیبانی را به همراه دارد.
6.عنوان ، URL و توضیحات برای داشتن CTR بالا در رنکینگ (CTR درصد کاربرانی است که در نتایج جستجو بر روی لینک سایت شما کلیک میکنند.)
راس هرم / طرحی برای بیشتر دیده شدن در صفحه نتایج موتورهای جستجو (SERPs)
ما در سرتاسر این آموزش برای هر یک از این قسمت ها وقت صرف خواهیم کرد ، اما دلیل اینکه زودتر به این مسائل پرداختم این است که به صورت کلی نگاهی به چگونگی ساختار این آموزش داشته باشیم.

این فصل ها را بخوانید …

فصل 1: سئو 101
چیست و چرا مهم است؟

برای مبتدیان واقعی بیاموزید که بهینه سازی موتور جستجو چیست ، چرا مهم است و همه اصول لازم برای دانستن کار را برای شروع درست خود بدانید.

فصل 2: ​​موتورهای جستجو چگونه کار می کنند – خزیدن ، فهرست بندی و رنکینگ
اول ، شما باید ظاهر شوید.

اگر موتورهای جستجو به معنای واقعی کلمه نتوانند شما را پیدا کنند ، هیچ یک از بقیه کارهای شما مهم نیستند. این فصل به شما نشان می دهد که چگونه ربات های آنها در اینترنت می چرخند تا سایت شما را پیدا کنند و آن را به فهرست خود اضافه کنند.

فصل 3: تحقیق کلید واژه
درک کنید که مخاطب شما می خواهد چه چیزی پیدا کند.

رویکرد ما ابتدا کاربران را هدف قرار می دهد زیرا این همان چیزی است که موتورهای جستجو به آن پاداش می دهند. این فصل تحقیق درباره کلمات کلیدی و سایر روش ها را برای تعیین آنچه مخاطب شما دنبال می کند ، شامل می شود.

فصل 4: بهینه سازی در محل
برای تهیه پیام خود از تحقیقات خود استفاده کنید.

این یک فصل سنگین است ، که شامل طراحی بهینه شده ، تجربه کاربر ، معماری اطلاعات و همه روش هایی است که می توانید نحوه انتشار مطالب را برای به حداکثر رساندن دید و طنین آن با مخاطبان تنظیم کنید.

فصل 5: سئو فنی
دانش فنی اولیه به شما کمک می کند سایت خود را برای موتورهای جستجو بهینه کنید و اعتبار را نزد توسعه دهندگان ایجاد کنید.

با اجرای طراحی پاسخگو ، دستورالعمل های ربات و سایر عناصر فنی مانند داده های ساختاریافته و متا تگ ها ، می توانید به Google (خود یک ربات) بگویید که سایت شما در مورد چیست. این به آن کمک می کند تا برای موارد مناسب رتبه بندی شود.

فصل 6: ساختمان پیوند و ایجاد قدرت
صدا را زیاد کن.

وقتی همه چیز را سر جای خود قرار دادید ، وقت آن است که با جلب توجه و پیوند از سایت ها و تأثیرگذارهای دیگر ، نفوذ خود را گسترش دهید.

فصل 7: اندازه گیری ، اولویت بندی و اجرای سئو
خود را برای موفقیت تنظیم کنید.

یک قسمت اساسی از هر استراتژی سئو ، دانستن اینکه چه چیزی م workingثر است (و چه چیزی نیست) ، تنظیم روش خود در ادامه کار است.

واژه نامه جستجوگرها
اصطلاحات و عبارات کلیدی را بفهمید.

با یادگیری سئو می توانید بعضی اوقات احساس یادگیری زبان دیگری داشته باشید ، با تمام اصطلاحات اصطلاحات اصطلاحات و اصطلاحاتی که انتظار دارید آنها را بدانید. این واژه نامه فصل به فصل به شما کمک می کند تا کلمات جدید را کنترل کنید.

چه مقدار از این راهنما را باید بخوانم؟
اگر در بهبود ترافیک جستجو جدی هستید و با سئو آشنا نیستید ، توصیه می کنیم راهنمای مبتدی برای جستجوگرها را به صورت جلو بخوانید. ما سعی کرده ایم آن را تا حد امکان مختصر و آسان درک کنیم و یادگیری اصول SEO اولین قدم حیاتی در دستیابی به اهداف تجارت آنلاین شماست.

با سرعتی که بیشتر به شما مناسب است بروید و حتماً ده ها منابعی را که در سراسر فصل ها به آنها پیوند می دهیم یادداشت کنید – آنها همچنین شایسته توجه شما هستند.

هنوز هیجان زده شده اید؟ شما باید باشید! بازاریابی موتور جستجو یک زمینه جذاب است و می تواند سرگرم کننده باشد! اگر گیج شدید ، تسلیم نشوید. ما افرادی داریم که می توانند در سمینارهای آموزشی SEO به کمک مربی به شما کمک کنند.

ما هیجان زده هستیم که شما اینجا هستید! یک فنجان قهوه بگیرید ، و بیایید به فصل 1 (SEO 101) برویم.

آموزش رایگان SEO

آیا به دنبال جایی برای یادگیری SEO – به صورت رایگان هستید؟ آیا شما یک مبتدی هستید؟ یا به تاکتیک های پیشرفته در سایت سازی نیاز دارید و یا به دنبال ایجاد یک ترافیک بهتر در سایتتان هستید؟ این مطلب به شما در یادگیری بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو کمک میکند.

تازه وارد هستید؟ از اینجا شروع کنید هیچ کاری در سایت سازی بهتر و ساده تر از یادگیری SEO نیست. به راهنمای مبتدیان در زمینه جستجوگرها سر بزنید و از قدرت سئو در بازاریابی سایت خود استفاده کنید.

سنگ عقیق و خواص آن

 

عقیق چیست؟

عقیق سنگی است که به عنوان تثبیت کننده شناخته می شود و وقتی در زندگی خود به ثبات و امنیت خاطر نیاز دارید ، می توانید از حمایتی که از شما میکند استفاده کنید. در کنار انرژی حمایتی خود ، سنگ عقیق مدتهاست که به خاطر زیبایی فوق العاده خود تحسین شده است. عقیق با نوارهای امضائی متشکل از رسوبات معدنی که در یک تقارن کاملاً دایره‌ای در اطراف آن قرار گرفته است ، دارای یک طرح رویایی است. گروه هایی از سنگهای آذرین با ذخایر سیلیس که در آبهای زیرزمینی یافت می شوند ، در دنیای دیگر به این سنگ نیمه قیمتی شکل تجاری به آن می بخشند. آنچه به سنگ عقیق توانایی های زمینی فوق العاده قدرتمند خود را می بخشد ، در دسترس بودن آن در رنگهای مختلف از جمله  سفید ، بنفش ، مشکی ، خاکستری ، زرد ، صورتی ، قرمز و قهوه ای است

عقیق متعلق به خانواده کوارتز است ، که آن را به عنوان کریستالی محبوب ، به ویژه به دلیل ترکیب دی اکسید سیلیکون ، ماده معدنی که در بدن انسان نیز یافت می شود ، تبدیل می کند. همچنین انواع نوارهای کالسدونی  به تقویت احساسات ثبات شما کمک می کند ، که اگر در هاله ای از نگرانی و پریشانی گرفتار شوید ، میتواند بسیار شما را متعادل کند. این کار را با اتصال شما به ارتعاشات ملایم زمین انجام میدهد و آن را به یک سنگ ملایم و با یک هاله پراکنده و انرژی تبدیل می کند. به همین دلیل است که بسیاری از مبتدیان در اولین خرید خود با سنگ عقیق شروع می کنند.  وقتی احساس زندگی پراکنده یا غرق در زندگی مدرن می کنید عقیق می تواند با ارتعاشات ملایم و ریتم ثابت ، احساس آرامش و پشتیبانی را برای شما به ارمغان بیاورد.

انواع-عقیق

عقیق 

شما می توانید با درک عقیق و تاریخچه آن ، حتی عمیق تر از این ارتباط برقرار کنید. در طول فرهنگ های باستانی ، از جمله تمدن های اسلامی ، بابلی ها و مصریان ، از سنگ عقیق برای محافظت در برابر انرژی منفی استفاده می کردند ، که از خرافات گرفته تا مصیبت ها و بلایای طبیعی شکل می گرفت.

امروزه ، معنی سنگ عقیق به دلیل خصوصیات حفاظتی آن همچنان شناخته شده است. با نگاه انداختن شما به زمین ، هاله سنگ عقیق می تواند به تقویت تعادل و محوریت شما کمک کند. عقیق به شما کمک می کند تا با آرامش بیشتر مرکز خود را پیدا کنید تا بتوانید زندگی را با لطف و سهولت بیشتری طی کنید. عقیق معمولاً در بسیاری از کشورهای مختلف یافت می شود و کار با آنها را برای هر کسی آسان می کند.

در مقایسه با سایر سنگهای قیمتی موجود در پادشاهی معدنی ، خاصیت عقیق تابشی با فرکانس پایین تر و ملایم تر از خود نشان می دهد ، که این امر آنها را به یک قطعه ایده آل برای کسی که به دنبال کند کردن ذهن و ثبات هستند تبدیل می کند. خاصیت  از بین برندگی و تسکین دهندگی استرس در عقیق به شما کمک می کند با ایجاد هماهنگی در ذهن ، بدن و روح خود با انرژی زمین در ارتباط باشید. هنگامی که احساس عدم تعادل می کنید ، خواص درمانی عقیق دارای ارتعاشات نرم است که می تواند شما را مجدداً ارزیابی و از نو بازیابی کند.

این اثرات درمانی به ویژه در مورد آنهایی وجود دارد که از عقیق آبی ، برای این مشکل که در گفتن ذهن خود مشکل دارند استفاده میکنند. این نوع سنگهای قیمتی عقیق از نوارهای کلسدونی آبی روشن و سفید ساخته شده است که انرژی شفابخش عنصر آب را تابش می کند. فرکانسهای درمانی آبی عقیق در اوج خستگی و تشویش ما اطمینان خاطری برای ما هستند که زیاد این فرکانس ها هم سو نیستند اما پایدار و ثابت هستند.

برای پاکسازی چاکرای گلو ، می توانید از بلور آبی اقیانوسی عقیق با سایر سنگهای آبی و آبی-سبز برای تقویت مهارت های ارتباطی خود استفاده کنید. این تمرین مراقبه به شما کمک می کند تا به روشنی و با اعتماد به نفس صحبت کنید. چاکرای گلو همچنین می تواند بر توانایی گوش دادن و برقراری ارتباط شما تأثیر بگذارد ، به همین دلیل می تواند به شما کمک کند تا با صداقت و صمیمانه با خود صحبت کنید. توانایی Blue Lace Agate

سنگ عقیق آبی اقیانوسی

 در باز و فعال کردن چاکرای گلو است. در واقع ، یک عدم تعادل یا مسدود شدن چاکرای گلو می تواند بر روابط شما تأثیر منفی بگذارد. وقتی این مرکز انرژی راکد باشد ، درک دیگران دشوار است و نمی توانید خود را به عنوان انسانی معتبر و راستگو نشان دهید.

برای دسترسی آسان به انرژی ملایم و تسکین دهنده Blue Lace Agate ، میتوانید از انواع انگشتر یا گردنبند آن استفاده کنید. برای تقویت هر چه بیشتر خاصیت درمانی آن ، می توانید از روغنهای اساسی استفاده کنید که باعث آرامش و تسکین هستند مانند یاس و اسطوخودوس. برای داشتن رایحه ای خنثی تر ، رایحه های روشن و گلدار مانند مرکبات یا خنک کننده و یا نعنا را توصیه می کنیم.

اگر از اضطراب یا استرس رنج می برید ، عقیق یکی از بهترین راه کارها برای رسیدن به یک حالت آرام تر و متعادل تر است. این انرژی تسکین دهنده و زمینی کریستال شما را از حالت هراس یا غرق شدن راهنمایی می کند و به شما کمک می کند تا دوباره دارای ثبات باشید. در حالی که کریستال Blue Lace Agate را نگه دارید ، سه نفس آرام و عمیق بکشید. تصور کنید که رنگهای آسمانی بلور کریستال شما را به حالت با آرامش تری از زندگی هدایت می کنند. برای تقویت انرژی آرامش عقیق ، آن را با کریستال چاکرای چشم سوم مانند  آمتیست استفاده کنید برای ایجاد یک انرژی صلح آمیز همه جانبه

عقیق سبز داستان کاملی از خواص درمانی است. این سنگ به نور سبز تیره می تواند با عناصر شفابخش زمین ارتباط نزدیکی برقرار کند و به عنوان یک وسیله تمیز کننده روح مورد استفاده قرار گیرد. اگر به دنبال استقامت طولانی  در زندگی خود هستید ، با دادن انرژی ملایم و پایدار این سنگ به چاکرای قلب می تواند زمینه لازم را برای ادامه استقرار به شما بدهد.

ما این سنگ را برای حمایت از مبارزه با هر نوع اعتیاد توصیه می کنیم یا اگر می خواهید عادت های سالم را پیاده کنید. عقیق سبز تیره می تواند به شما در رسیدن به اهداف خود با انرژی قوی و پایدار کمک کند. دامنه رنگهای سبز آن نیز نمادی از رشد و آغازهای جدید است و آن را به سنگی عالی برای نگه داشتن در وسایل شخصی شما تبدیل می کند. انگشت شست سبز خود را با عقیق سبز و فرکانس های مثبت و ملایم آن دوباره به دست آورید.

یکی از راه های کار با انواع مختلفی از عقیق ها ، مدیتیشن است. در حین جلسه مراقبه خود ، 20 دقیقه برای اتصال با سنگ عقیق که می تواند از هر نوع آن باشد  در طول مدیتیشن عقیق نفس عمیق بکشید و بتوانید دسترسی خود را به انرژی هماهنگ کننده آن عمیق تر کنید. از سنگ عقیق بخواهید که در جریان روند تغییر ، بی ثباتی یا استرس با کمک و به ثبات شما کمک کند و در تمام طول این مدیتیشن به آن متمرکز شوید

خواص درمانی عقیق سیاه

عقیق سیاه ویژگی های دیگر سنگ های سیاه مانند ابسیدین را به اشتراک داراست. این سنگ انرژی تسکین دهنده ساطع می کند که می تواند آرامش درونی را برای کسی که به تازگی یک عزیزش را از دست داده و از غم و اندوه رنج می برد ، به ارمغان آورد. کسانی که زیر فشار می روند ممکن است انرژی آرامش بخش عقیق سیاه را به عنوان سنگ صبور کوچکی که هر روز برای رسیدن به آنها نیاز دارند ، بیابند.

عقیق سیاه از انرژی آرامش بخش خود برای به حداقل رساندن استرس استفاده می کند. در خانوارهای پر هرج و مرج ، عقیق سیاه به حفظ صلح ، كاهش انرژی منفی و افزایش انرژی مثبت كمك می كند. همچنین به سازماندهی عصبانیت که می تواند در ذهن فرد منفجر شود کمک می کند. افکار بی نظم پس از مدتی کار با عقیق سیاه چیزی جز خاطره نخواهد بود. این انرژی چیز های مرتبط با استرس را از بین می برد و آنرا با فرکانس های صلح آمیز جایگزین می کند.

عقیق سیاه سنگی عالی برای افراد نیازمند جهت انگیزه برای دستیابی به اهداف بزرگ است. بسیاری از ما رؤیاهای بزرگی داریم ، اما خیلی ها به اندازه کافی به خود باور ندارند که به آنها برسند. با کار ، اهداف و تمرکز ، عقیق سیاه به شما کمک می کند تا باورهای لازم را برای پیشبردتان به اهداف خود بدست آورید. شما را در دستیابی به پتانسیل های بالقوه خود پشتیبانی و تبدیل بالفعل می کند و شما را قادر می سازد که به کسی تبدیل شوید که همیشه می خواهید باشید. اگر خود را در وضعیتی پیدا کنید که ناراضی باشید ، خواه با شغل ، روابط و یا هر چیز دیگری ، عقیق سیاه به شما فرصتی می دهد تا از آن گذشته و به آنچه می خواهید برسید برسید. این انگیزه را به شما می دهد تا رویاهای واقعی خود را تعقیب کنید و از ترس از شکست به زندگی استرس و کسالت تسلیم نشوید.

 

یکی از بهترین خواص درمانی عقیق توانایی آن در خنثی کردن هاله منفی است. این کار برای هماهنگ کردن انرژی در محیط زندگی است و باعث می شود ضمن از بین بردن تهدید انرژی منفی ، انرژی مثبت افزایش یابد. گفته شده است که شفافیت ، کنترل و تمرکز را برای همه کارها به ارمغان می آورد. اگر به طور مرتب خود را خسته یا در تنگنا میبینید ، استفاده از آن در اطراف خانه یک ایده عالی است. عقیق سیاه اضطراب را تسکین می دهد و تنش در جَوّ را کاهش می دهد.

 

 

عقیق سرخ

عقیق قرمز چیست؟ نوعی کوارتز کریستالی که معمولاً با سنگ یاس اشتباه گرفته می شود. تفاوت اصلی این دو در این است که یاس مات عقیق شفاف است. 

عقیق سرخ کوارتز است که شما را از حالت امتناع خارج می کند. منظره گسترده تری به شما می دهد و شما را به سمت فضای جدید و بهتر سوق می دهد. در مقاله حاضر ما به حقایق بیشتری در مورد عقیق سرخ و فواید ، خواص و کاربردهای آن می پردازیم.

عقیق سرخ ، مزایا و خواص

همه ما باید این را بدانیم که نام عقیق از رودخانه آچاتس در سیسیل گرفته شده است. این مکان در سیسیل جایی است که عقیق ها کشف می شوند. سنگی که توسط مصریان اولیه به عنوان جواهرات و حتی در هند باستان قبل از 3000 سال قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است.

 

عقیق قرمز سرزندگی را برای پیشرفت در آینده به ارمغان می آورد. یک سنگ قیمتی شگفت انگیز برای زنده کردن و روشن کردن آتش در قلب شما برای بار دیگر. 

عقیق معمولاً با رنگهای مختلفی دیده می شود ، از سفید ، قهوه ای ، خاکستری ، سیاه ، نارنجی و زرد. با این حال ، بیایید الان بر روی عقیق سرخ تمرکز کنیم.

هر کریستالی اشکال مختلف انرژی را بهمراه اهداف خودش به شما مرتبط می کند و نشر میدهد. این خاصیت با ایجاد ثبات عاطفی ، بر اعتماد به نفس و امنیت تأثیر می گذارد.

کریستالی که نیروهای منفی و فرکانس های بد را دفع و این قدرت را به شما می دهد تا ارتباط پایدار برقرار کنید.

حقایقی درباره عقیق سرخ که شاید نمی دانستید

اثرات عقیق سرخ روی ثبات فراتر از حد طبیعی است. یک واقعیت مهم در مورد عقیق سرخ کمک به افرادی است که چند وظیفه دارند و کسانی که میخواهند تعهدات خود را به درستی انجام دهند. برای هنرمندان ، عقیق سرخ به آنها کمک می کند تا ایده های خود را ابراز کنند و ذهن را متمرکز کنند تا آن را به خلاقیت تبدیل کنند.

این کریستال باید یکبار در ماه یا بیشتر تخلیه بار شود. با قرار دادن کریستال روی آب جاری می توانید این کار را انجام دهید. می توانید عقیق سرخ را در زیر نور آفتاب یا با استفاده از یک بلور سنگی در طول شب شارژ کنید.  عقیق سرخ را میتوان با قرار دادن یک سنگ هماتیت از نوع متلاشی شده در طول شبانه روز تخلیه بار کرد.

حقایقی درباره سلامت عقیق سرخ برای سلامتی

عقیق های سرخ از چاکرای اصلی بدن انسان ما که معمولاً چاکرای ریشه نامیده می شوند ، محافظت می کنند. مکانی که در ناحیه کوکسیکس قرار دارد ، معمولاً در نشیمنگاه و دستگاه تناسلی.

عقیق سرخ ایمنی ، ثبات و سرزندگی را ارتقا می بخشد. همچنین بر سایر نقاط انرژی موجود در بدن تأثیر مثبت می گذارد.

 

چاکرا قلب: بیماری عشق ، دل شکستگی و کینه را که مانع از ماندگاری روابط می شود ، بهبود می بخشد.

 چاکره ساکرال (شکم): به بیماری های شکمی مانند گاستریت کمک می کند

حقایقی درباره عقیق سرخ و اثر تسکین دهندگی

انرژی عقیق سرخ از دستگاه گوارش ما عبور می کند و به درمان معده کمک می کند. کریستال فوق العاده ای که در معده ، رحم ، روده ها ، چشم ها و بسیاری از مشکلات دیگر ما کمک می کند. همچنین باعث بهبودی بیماری های پوستی ای که از نیش حشرات شیوع پیدا میکند میشود. 

کوارتز کریستالی قدرتمند که به جریان مناسب رگ های خونی و همچنین تقویت قلب کمک می کند. در عین حال ، استفاده از این بلور در ناحیه قلب شما قلب شما را قوی تر می کند

عقیق سرخ فقط با گذاشتن کریستال روی پیشانی شما در تسکین تب و آنفولانزا بسیار عالی است.

حقایق در مورد عقیق سرخ درباره بهبودی عاطفی

عقیق سرخ به افزایش باور واقعیت شما کمک می کند.  تفکر منطقی شخص را بهبود می بخشد و به تصمیم گیری مهم کمک می کند. ماده عالی در آرامش و ثبات ، که می تواند در تجزیه و تحلیل خود مفید باشد. تفکر منطقی می تواند منجر به کشف موارد پنهان شود که با بهتر زیستن در تعارض است.

بلور قدرتمندی که باعث اشتیاق در خود و اعتماد به نفس می شود. ثباتی که فرد را ترغیب می کند که به احساسات درونی گوش دهد و منطقی درباره حقیقت فکر کند. فکرهای منفی و تلخی عشق شما را رها می کند و عصبانیت را بهبود می بخشد. این امر به افراد مبتلا به اختلالات آسیب زا بسیار کمک می کند.

حقایقی درباره عشق عقیق سرخ برای عشق

قدرت این بلور ، محبت و اشتیاق بیشتری به شما می بخشد و زندگی عاشقانه شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد. در حقیقت ، این بلور را می تواند هنگامیکه شخصی که دوست دارید را می بینید عشق بیشتر به ارمغان بیاورد و حتی می توانید آن را به عشقتان هدیه دهید.

سخن نهایی در مورد عقیق سرخ

در اینجا واقعیت های زیادی راجع به عقیق سرخ در مورد  خواص و مزایایی که می توانید برای خودتان داشته باشید آموخته اید. بلور ثبات دهنده ای که می تواند تمرکز و ذهن روشن شما را به تجزیه و تحلیل و اجرای تصمیم درست برساند و شمارا به سمت زیبایی ، عشق و رهایی بکشاند.

روغن زیتون و خواص آن

روغن زیتون

آیا روغن زیتون می تواند رشد مو را تحریک کند؟

روغن زیتون ، معمولاً به رنگ زرد روشن یا سبز روشن ، روغنی است که به طور طبیعی با فشار دادن زیتون استخراج می شود. به طور معمول از منطقه مدیترانه وارد می شود – خصوصاً اسپانیا ، یونان و ایتالیا.

روغن زیتون سرشار از اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان ها است. این ترکیب شیمیایی بی نظیر بخشی از این است که چرا برخی از فرهنگ ها از آن برای بهبود بافت و ظاهر مو استفاده کرده اندبرای قرن هامنبع قابل اعتماد.

حتی شواهدی وجود دارد که نشان می دهد روغن زیتون می تواند پوست سر شما را تسکین دهد ، فولیکول مو را تقویت کند و رشد مو را به طور بالقوه تحریک کند. 

تحقیق

در یک  مطالعه روی موش هامنبع قابل اعتمادمحققان دریافتند كه استفاده از مواد مشتق شده از درخت زیتون باعث افزایش رشد مو می شود. با این حال ، این مطالعه مطمئناً آنچه را که باید در مورد روغن زیتون و رشد مو بدانیم ، به ما نمی گوید.

اول ، ما نمی دانیم که آیا این نتایج به موهای انسان می رسد یا نه. دوم ، ما نمی دانیم که آیا روغن زیتون همان اثر سایر عناصر درخت زیتون را خواهد داشت یا خیر.

ما این را می دانیم: روغن زیتون میوه درختی به نام Olea europaea است و چربی بنام اسید اولئیک بیشتر ترکیب روغن زیتون را تشکیل می دهد. اسید اولئیک خاصیت آنتی اکسیدانی دارد ، کهمیتواند کمک کندمنبع قابل اعتماد اثرات ریزش مو را کند کند.

محصولات زیتون نیز میتواند است  خواص ضد باکتریایی داشته باشد،منبع قابل اعتماد که به طور بالقوه می تواند در پوست سر نقش داشته باشد.

روغن زیتون پتانسیل کمک به کاهش و جلوگیری از خرد شدن شکافها را نشان داده است.

بنابراین در حالی که ممکن است شواهد مشخصی نداریم مبنی بر اینکه روغن زیتون باعث تقویت رشد مو می شود ، می دانیم که این ماده دارای خصوصیات محافظتی و تغذیه ای است که ممکن است موهای شما را سالم تر جلوه دهد.

این خصوصیات ممکن است این حس را ایجاد کند که موهای شما سریعتر رشد می کنند ، حتی اگر هیچ مدرکی مبنی بر وجود روغن زیتون در رشد موها وجود نداشته باشد.

 
درمان موها با زیتون

روغن زیتون یک ماده فعال در بسیاری از محصولات مو از جمله برخی از شامپوها و نرم کننده ها  و ماسک ها محسوب می شود.

اگر ترجیح می دهید موهای خود را با روغن خالص زیتون درمان کنید ، می توانید با استفاده از آن به عنوان ماسک DIY بر روی سر خود این کار را انجام دهید . در اینجا مراحل استفاده از روغن زیتون در تلاش برای تقویت رشد مو آورده شده است:

نحوه انجام ماسک مو روغن زیتون

  1. حدود 1/8 تا 1/4 از یک فنجان روغن زیتون را برای درمان کل سر خود اندازه بگیرید. به خاطر داشته باشید که همه روغن ها به پوست و فولیکول های مو جذب نمی شوند. کمتر بیشتر است همیشه می توانید تعداد دفعات بیشتری استفاده کنید ، اما سخت است که یک بار بیش از حد موهای خود را چرب کنید.
  2. دستان خود را به هم بمالید تا روغن کمی در کف دست شما گرم شود.
  3. روغن را به آرامی و به آهستگی داخل پوست سر خود ماساژ دهید. توجه خاصی به تاج سر خود کنید ، روغن را به سمت ریشه موهای خود بکشید. همچنین مقداری روغن زیتون را در انتهای موهای خود اضافه کنید تا به ترمیم شکافهای شکسته کمک کند.
  4. موهای خود را با کلاه دوش بگیرید و بگذارید روغن درمانی در پوست سر شما خیس شود. بسیاری از افراد اجازه می دهند روغن برای حداقل 15 دقیقه جذب شود – هرچند هیچ مدرکی برای اثبات این که چه دوره زمانی مفیدتر باشد وجود ندارد.
  5. برای از بین رفتن چربی باید موهای خود را شامپو کنید. موهای خود را با آب ولرم و شامپوی مورد علاقه خود بشویید. از آب گرم خودداری کنید ، زیرا می تواند به موهای شما آسیب برساند. برای بیرون کشیدن روغن لازم است دو بار یا بیشتر از آن استفاده کنید ، بشویید و تکرار کنید.

به خاطر داشته باشید که نیازی به انجام این روش درمانی روزانه ندارید.

استفاده از ماسک روغن زیتون یک بار در هفته یا حتی دو بار در ماه می تواند برای دیدن موهای قوی تر کافی باشد. تا آنجا که پتانسیل رشد مو در این درمان وجود دارد ، مسافت پیموده شده شما ممکن است متفاوت باشد.

ماسک مو دو فاز حاوي روغن زیتون 200 ميل

خرید ماسک مو حاوی روغن زیتون

آیا روغن زیتون مرطوب کننده خوبی برای چهره شماست؟

روغن زیتون از زیتون گرفته شده و جزء رژیم های مدیترانه ای است. این روغن هنگام مصرف فواید غذایی زیادی دارد ، اما به طور مکرر روی پوست و مو نیز استفاده می شود.

در مورد فواید استفاده از روغن زیتون روی صورت بیشتر بدانید و نحوه استفاده از آن را برای بهترین نتیجه کشف کنید.

فواید روغن زیتون برای پوست و صورت

برخی از فواید احتمالی روغن زیتون برای پوست شامل موارد زیر است:

1. محتوای آنتی اکسیدانی

روغن زیتون ممکن است به جلوگیری از علائم زودرس پیری روی پوست کمک کند.

روغن زیتون به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل می کند ، ماده ای است که از اکسیداسیون جلوگیری می کند. اکسیداسیون فرایندی است که می تواند رادیکالهای آزاد تولید کند ، مواد شیمیایی هستند که به طور بالقوه می توانند به سلولها آسیب رسانند و ممکن است در پیشرفت سرطان نقش داشته باشند .

آنتی اکسیدان ها هنگام استفاده روی پوست ، می توانند از پیری زودرس جلوگیری کنند. همچنین برخی تحقیقات حاکی از آن است که قرار دادن روغن زیتون بر روی پوست پس از قرار گرفتن در معرض آفتاب ممکن است با سلولهای مسبب سرطان مبارزه کند.

در این مطالعه ، دانشمندان روغن را روی پوست موشهایی که در معرض اشعه ماوراء بنفش بالقوه مضر (UV) قرار داشتند ، قرار دادند. رشد تومور در موشهایی که روغن زیتون بر روی پوست خود داشتند در مقایسه با کسانی که نکردند ، به طور قابل توجهی کمتر بود.

دانشمندان برای درک اثرات آنتی اکسیدان روغن زیتون بر روی پوست انسان باید تحقیقات بیشتری را در این زمینه انجام دهند.

2. مقدار ویتامین

روغن زیتون حاوی ویتامین های محلول در چربی A ، D ، E و K. برخی از این ویتامین ها برای پوست مفید هستند.

به عنوان مثال ، مردم در طول تاریخ از روغن ویتامین E به صورت موضعی برای معالجه انواع بیماری های پوستی از جمله پسوریازیس و اگزما استفاده کرده اند .

3. اثرات ضد باکتریایی

ثابت شده که روغن زیتون دارای خواص ضد باکتریایی است. با این وجود ، مطالعات بسیار کمی در مورد توانایی روغن زیتون در کنترل باکتری های روی پوست وجود دارد.

یک مطالعه کوچک به بررسی تأثیر استفاده از روغن زیتون و روغن نارگیل بر باکتریهای استافیلوکوکوس اورئوس بر روی پوست پرداخت. نتایج نشان داد که هر دو روغن دارای خواص ضد باکتریایی هستند ، اما روغن نارگیل در از بین بردن باکتریها مؤثرتر است.

با این وجود ، ممکن است بعضی اوقات از روغن زیتون برای درمان عفونت های باکتریایی پوست استفاده شود. همچنین ممکن است بهبودی در افراد مبتلا به زخم پا ناشی از دیابت نوع 2 بهبود یابد .

4- اثر مرطوب کنندگی

روغن زیتون یک مرطوب کننده طبیعی محبوب است که اغلب برای نرم کردن پوست و مو استفاده می شود. 

 
 
نحوه استفاده روغن زیتون روی پوست

روغن زیتون ماده ای در بسیاری از محصولات مراقبت شخصی ، از جمله شستشوی صورت ، شستشوی بدن ، صابون و لوسیون ها است. روش های دیگر استفاده از روغن زیتون روی پوست عبارتند از:

مرطوب کنندگی و ضد آٰفتاب سوختگی

برخی از افراد از روغن زیتون به عنوان لوسیون مرطوب کننده با استفاده از مستقیم آن بر روی پوست ، قبل از لایه برداری استفاده می کنند. از طرف دیگر ، روغن را می توان روی پوست مرطوب استفاده کرد تا از احساس چرب شدن پوست جلوگیری شود.

براساس مطالعه اثرات آنتی اکسیدانی آن بر روی موش ها ، روغن زیتون میتواند هنگام استفاده در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب بسیار مفید باشد.

 

کرم مرطوب کننده تیوپی حاوی روغن زیتون 100 میل

خرید کرم مرطوب کننده حاوی روغن زیتون

 

لایه بردار

برای لایه برداری صورت و بدن و درمان مناطقی از پوست خشک یا پوسته پوسته شده ، فرد می تواند روغن زیتون و نمک دریا را برای تهیه یک اسکراب مخلوط کند.

افراد باید از نمک ریز دانه را بر روی صورت و سایر مناطق حساس استفاده کنند و دانه های درشت را بر روی بقیه بدن.

پاک کننده آرایش چشم

روغن زیتون هر ماده ضد آب را در آرایش چشم تجزیه می کند و باعث می شود راحت تر از بین بروند.

برای از بین بردن آرایش چشم ، کافی است چند قطره روغن زیتون را به یک توپ پنبه ای اضافه کرده و ناحیه چشم را به آرامی پاک کنید.

ماسک صورت

افرادی که پوست خشک دارند ممکن است مزایای استفاده از ماسک صورت روغن زیتون را داشته باشند. روغن زیتون که با ترکیباتی مانند سفیده تخم مرغ ، عسل یا جو دوسر مخلوط شده است می تواند صورت را نرم و آبرسانی کند.

درمان چین و چروک

روغن زیتون به دلیل دارا بودن آنتی اکسیدان ، میتواند باعث کاهش پیری پوست و چین و چروک شود. روغن را می توان در شب و یا بعد از قرار گرفتن در معرض آفتاب در اطراف ناحیه چشم استفاده کرد.

چرب کردن جای زخم

ویتامین ها و سایر آنتی اکسیدان های موجود در روغن زیتون میتواند با کمک به سلول های پوستی در بازسازی ، جای زخم ها را محو کنند.

به سادگی روغن محلول را در زخم ها ماساژ دهید یا آن را با آب لیمو مخلوط کنید تا مناطقی از به دلیل فشار خون بالا در آن قسمت پوست تیره شده است  جای زخم درمان شود.

روغن زیتون همچنین میتواند برای جلوگیری یا درمان علائم کشیدگی عضلات استفاده شود ، اگرچه مطالعاتی در مورد اثربخشی آن نتایج متفاوتی یافته است.

روغن آرگان و خواص آن

خواص روغن آرگان

12 فواید و کاربردهای روغن آرگان

 

روغن آرگان قرن ها جزء غذاهای اساسی آشپزی در مراکش بوده است – نه تنها به دلیل عطر و طعم لطیف و مغذی ، بلکه دارای طیف گسترده ای از مزایای بالقوه سلامتی است.

این روغن گیاهی که به طور طبیعی وجود دارد و از هسته میوه درخت ارگان گرفته می شود.

اگرچه بومی مراکش است ، اکنون روغن آرگان در سراسر جهان برای انواع کاربردهای آشپزی ، آرایشی و دارویی استفاده می شود.

در این نوشته 12 مورد از مهمترین مزایای سلامتی و استفاده از روغن آرگان توضیح داده شده است.

1. حاوی مواد مغذی ضروری است

روغن آرگان در درجه اول از اسیدهای چرب و انواع ترکیبات فنلی تشکیل شده است.

بیشتر چربی روغن آرگان از اولئیک و اسید لینولئیک ناشی می شود ( 1 ).

تقریباً 29-36٪ از میزان اسیدهای چرب روغن آرگان از اسید لینولئیک یا امگا 6 حاصل می شود و این منبع خوبی برای این ماده مغذی اساسی است ( 1 ).

اسید اولئیک ، اگرچه ضروری نیست ، اما 43-49٪ از ترکیب اسیدهای چرب روغن آرگان را تشکیل می دهد و همچنین یک چربی بسیار سالم است. همچنین موجود در روغن زیتون ، اسید اولئیک به دلیل تأثیر مثبت بر سلامت قلب مشهور است ( 1 ،2منبع قابل اعتماد)

علاوه بر این ، روغن آرگان منبع غنی ویتامین E است که برای پوست ، مو و چشم سالم لازم است. این ویتامین همچنین دارای خواص آنتی اکسیدانی قدرتمند است ( 1 ).

خلاصه : روغن آرگان منبع خوبی از اسیدهای چرب لینولئیک و اولئیک است ، دو چربی که به عنوان سلامتی شناخته شده است. همچنین دارای مقادیر زیادی ویتامین E است.

 

۲- دارای خاصیت آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است

ترکیبات مختلف فنلیک موجود در روغن آرگان احتمالاً دلیل بسیاری از ظرفیت های آنتی اکسیدانی و ضد التهابی روغن آرگان است.

روغن آرگان سرشار از ویتامین E یا توکوفرول است که یک ویتامین محلول در چربی است و به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی برای کاهش اثرات مضر رادیکالهای آزاد عمل می کند ( 1 ).

سایر ترکیبات موجود در روغن آرگان مانند CoQ10 ، ملاتونین و استرولهای گیاهی نیز در ظرفیت آنتی اکسیدانی آن نقش دارند (3منبع قابل اعتماد، 4منبع قابل اعتماد، 5منبع قابل اعتماد)

یک مطالعه اخیر نشان داد که کاهش قابل توجهی در نشانگرهای التهابی در موشهایی که از روغن ارگان تغذیه می شوند قبل از قرار گرفتن در معرض سم کبدی بسیار التهابی ، در مقایسه با گروه کنترل (6منبع قابل اعتماد)

علاوه بر این ، برخی تحقیقات نشان می دهد که روغن آرگان نیز می تواند مستقیماً بر روی پوست شما اعمال شود تا التهاب ناشی از صدمات یا عفونت ها کاهش یابد (7منبع قابل اعتماد)

اگرچه این نتایج دلگرم کننده است ، تحقیقات بیشتری برای درک چگونگی استفاده از روغن آرگان در داروهای انسانی برای کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو مورد نیاز است.

خلاصه: ترکیبات متعدد موجود در روغن آرگان ممکن است به کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو کمک کند ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.


خرید کرم مرطوب کننده تیوپی حاوی روغن آرگان
 

۳. ممکن است سلامت قلب را تقویت کند

روغن آرگان منبع غنی از اسید اولئیک است که یک چربی امگا 9 اشباع نشده و غیر اشباع است ( 1 ).

اسید اولئیک همچنین در چندین غذای دیگر از جمله روغن آووکادو و روغن زیتون وجود دارد و اغلب به اثرات محافظتی در قلب مورد توجه است (2منبع قابل اعتماد، 8منبع قابل اعتماد)

یک تحقیق کوچک انسانی خاطرنشان کرد: روغن آرگان از نظر تأثیر آن بر میزان آنتی اکسیدان در خون با روغن زیتون در کاهش خطر بیماری قلبی مشابه است (9منبع قابل اعتماد)

در یک مطالعه کوچک انسانی دیگر ، مصرف بیشتر روغن آرگان با سطح پایین تر کلسترول LDL “بد” و سطح بالاتر آنتی اکسیدان ها در خون همراه بود (10منبع قابل اعتماد)

در یک مطالعه در مورد خطر بیماری های قلبی در 40 فرد سالم ، افرادی که روزانه 15 گرم روغن آرگان مصرف کرده اند به مدت 30 روز ، به ترتیب 16٪ و 20٪ کاهش در سطح “بد” LDL و تری گلیسیرید را تجربه کردند ( 11 ).

اگرچه این نتایج امیدوار کننده است ، اما مطالعات بیشتری برای درک بهتر چگونگی پشتیبانی روغن آرگان از سلامت قلب در انسان لازم است.

خلاصه: اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان های روغن آرگان ممکن است به کاهش خطر بیماری های قلبی کمک کنند ، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است.

 

۴- ضد دیابت

برخی تحقیقات اولیه حیوانات نشان می دهد که روغن آرگان ممکن است به جلوگیری از دیابت کمک کند .

دو مطالعه منجر به کاهش چشم گیری در قند خون ناشتا و مقاومت به انسولین در موش هایی که رژیم غذایی با قند زیاد را در کنار روغن آرگان داشتند تغذیه می کنند (12منبع قابل اعتماد، 13منبع قابل اعتماد)

این مطالعات تا حد زیادی این مزایا را به محتوای آنتی اکسیدان روغن نسبت داده اند.

با این حال ، چنین نتایج لزوماً دلالت بر این ندارند که تأثیرات مشابهی در انسان دیده می شود. بنابراین ، تحقیقات انسانی لازم است.

خلاصه: برخی از مطالعات حیوانی نشان می دهد که روغن آرگان ممکن است قند خون و مقاومت به انسولین را کاهش دهد تا از ابتلا به دیابت جلوگیری کند. این گفته ، مطالعات انسانی فاقد آن است.

 

۵- ضد صرطان

روغن آرگان ممکن است رشد و تولید مثل سلولهای سرطانی خاص را کند کند.

یک مطالعه لوله آزمایش از ترکیبات پلی فنلی از روغن آرگان به سلولهای سرطانی پروستات استفاده کرد. عصاره رشد 50٪ سلولهای سرطانی را نسبت به گروه کنترل مهار کرد (14منبع قابل اعتماد)

در یک آزمایش لوله آزمایش دیگر ، یک مخلوط از نظر دارویی از روغن آرگان و ویتامین E میزان مرگ سلولی در نمونه های سلولی سرطان پستان و روده بزرگ را افزایش داده است (15منبع قابل اعتماد)

اگرچه این تحقیق مقدماتی جالب توجه است ، اما تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا روغن آرگان می تواند برای درمان سرطان در انسان مورد استفاده قرار گیرد یا خیر .

خلاصه: برخی از مطالعات لوله آزمایش اثرات بالقوه مبارزه با سرطان روغن آرگان را نشان داد ، اگرچه مطالعات بیشتری لازم است.

۶. ضد پیری پوست

 

روغن آرگان به سرعت به یک ماده محبوب بسیاری از محصولات مراقبت از پوست تبدیل شده است.

برخی تحقیقات نشان می دهد که مصرف رژیم غذایی روغن آرگان ممکن است با کاهش التهاب و استرس اکسیداتیو باعث کند شدن روند پیری شود (16منبع قابل اعتماد)

همچنین ممکن است از ترمیم و مراقبت از پوست سالم هنگام استفاده مستقیم بر روی پوست شما پشتیبانی کند ، بنابراین علائم بصری پیری را کاهش می دهد (7منبع قابل اعتماد)

برخي مطالعات انساني نشان مي دهد كه روغن آرگان – هضم شده و به طور مستقيم مصرف مي شود – براي افزايش خاصيت ارتجاعي پوست و هيدراسيون در زنان يائسه مؤثر است17منبع قابل اعتماد، 18منبع قابل اعتماد)

درنهایت ، تحقیقات انسانی بیشتری لازم است.

خلاصه: چند مطالعه کوچک نشان می دهد که روغن آرگان ممکن است در کاهش علائم پیری ، چه در هنگام مصرف و یا مستقیم روی پوست شما موثر باشد.

۷. ضد مشکلات پوست

روغن آرگان برای ده ها سال به ویژه در شمال آفریقا ، از آنجا که منشاء درختان آرگان است ، یک درمان خانگی محبوب برای درمان مشکلات التهابی پوست است.

اگرچه شواهد علمی محدودی در مورد توانایی روغن آرگان در درمان عفونتهای خاص پوست وجود دارد ، اما هنوز هم به طور مکرر برای این منظور استفاده می شود.

با این حال ، تحقیقات فعلی نشان می دهد که روغن آرگان حاوی چندین ترکیب آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است ، به همین دلیل به نظر می رسد که این امر باعث درمان بافت پوست می شود (7منبع قابل اعتماد)

به خاطر داشته باشید که تحقیقات بیشتری لازم است.

خلاصه: در حالی که روغن آرگان به طور سنتی برای درمان عفونت های پوستی استفاده می شود ، شواهد محدودی برای حمایت از این امر وجود دارد. گفته می شود ، ترکیبات ضد التهابی ممکن است به نفع بافت پوست باشد.

۸. بهبودی آثار زخم

روغن آرگان ممکن است روند بهبود زخم را تسریع کند.

یک مطالعه حیوانی نشان داد که افزایش قابل توجهی در ترمیم زخم در موش هایی که روغن آرگان در سوختگی درجه دو آنها دو بار در روز به مدت 14 روز نشان داده شده است (19منبع قابل اعتماد)

اگرچه این داده ها با اطمینان خاصی اثبات نمی کنند ، اما نشان دهنده نقش احتمالی روغن آرگان در بهبود زخم ها و ترمیم بافت ها است.

گفت: تحقیقات انسانی لازم است.

خلاصه: در یک مطالعه حیوانات ، روغن آرگان برای سوزاندن زخم ها بهبود یافته تسریع شده است. با این حال ، تحقیقات انسانی مورد نیاز است.

۹. اثر مرطوب کنندگی پوست و مو

اسیدهای اولئیک و لینولئیک که بیشتر چربی روغن آرگان را تشکیل می دهند مواد مغذی حیاتی برای حفظ پوست و موی سالم هستند ( 1 ، 20 ).

روغن آرگان اغلب به طور مستقیم بر روی پوست و مو تجویز می شود اما ممکن است هنگام مصرف نیز موثر باشد.

در یک مطالعه ، هر دو کاربرد خوراکی و موضعی روغن آرگان باعث افزایش رطوبت پوست در زنان یائسه شد (18منبع قابل اعتماد)

اگرچه در مورد استفاده خاص از روغن آرگان برای سلامتی مو تحقیق خاصی صورت نگرفته است ، اما برخی تحقیقات نشان می دهد روغنهای گیاهی دیگر با مشخصات غذایی قابل مقایسه ممکن است باعث کاهش انتهای شکاف و سایر آسیبهای مو شوند (21منبع قابل اعتماد)

خلاصه: روغن آرگان از محبوبیت زیادی برای مرطوب کردن پوست و مو استفاده می شود. برخی تحقیقات نشان می دهد که اسیدهای چرب موجود در روغن آرگان ممکن است از پوست سالم و آبرسان پشتیبانی کرده و آسیب های مو را کاهش دهد.

ماسک مو دو فاز حاوي روغن آرگان 200 ميل

خرید ماسک مو حاوی روغن آرگان
 

۱۰. اغلب برای درمان و جلوگیری از علائم گرفتگی عضلات استفاده میکنند

از روغن آرگان غالباً برای جلوگیری و کاهش علائم کشش استفاده می شود ، اگرچه هیچ تحقیقی برای اثربخشی آن انجام نشده است.

در واقع ، هیچ مدرک محکمی وجود ندارد که نشان دهد هر نوع درمان موضعی ابزاری مؤثر برای کاهش علائم کشش است (22منبع قابل اعتماد)

با این حال ، تحقیقات نشان می دهد که روغن آرگان ممکن است به کاهش التهاب و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست کمک کند – به همین دلیل است که بنابراین بسیاری از افراد موفقیت در استفاده از آن را برای علائم کششی اذعان میکنند (7منبع قابل اعتماد، 17منبع قابل اعتماد)

خلاصه: روغن آرگان غالباً به عنوان درمانی برای درمان علائم کششی مورد استفاده قرار می گیرد.

۱۱. ضد آکنه

برخی منابع ادعا می کنند روغن آرگان یک درمان مؤثر برای آکنه است ، اگرچه هیچ تحقیق علمی سختگیرانه ای از این امر پشتیبانی نمی کند.

گفته می شود ، ترکیبات آنتی اکسیدانی و ضد التهابی روغن آرگان ممکن است از کاهش قرمزی و تحریک پوست ناشی از آکنه پشتیبانی کند (7منبع قابل اعتماد، 23منبع قابل اعتماد)

روغن همچنین ممکن است به هیدراتاسیون پوست کمک کند ، که برای جلوگیری از آکنه مهم است (18منبع قابل اعتماد)

اینکه روغن آرگان در درمان آکنه شما مؤثر باشد به احتمال زیاد بستگی دارد. اگر با خشکی پوست یا سوزش عمومی مبارزه می کنید ، روغن آرگان ممکن است راه حلی را ارائه دهد. اما اگر آکنه شما به دلیل هورمون ها ایجاد شود ، روغن آرگان به احتمال زیاد تاثیر قابل توجهی نخواهد داشت.

۱۲. آسان برای اضافه کردن آن به روال زندگی خودتون

از آنجا که روغن آرگان به طور فزاینده ای رایج شده است ، افزودن آن به روال سلامتی و زیبایی خود آسان تر از همیشه است.

این ماده در اکثر فروشگاه های مواد غذایی عمده فروشی ، داروخانه ها و خرده فروشان آنلاین و همچنین در meforosh .ir دردسترس است.

برای پوست

روغن آرگان معمولاً به صورت خالص به صورت موضعی مورد استفاده قرار می گیرد – بلکه اغلب در محصولات آرایشی مانند لوسیون ها و کرم های پوستی نیز وجود دارد.

در حالی که می توان آن را به طور مستقیم بر روی پوست خود مالید ، بهتر است با مقدار بسیار کمی شروع کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه عارضه جانبی نداشته باشید.

برای مو

شما می توانید روغن آرگان را مستقیماً روی موهای مرطوب یا خشک بمالید تا رطوبت را بهبود ببخشد ، شکستگی را کاهش داده و یا باعث حالت دادن به موهایتان شود.

همچنین گاهی اوقات در شامپوها یا نرم کننده ها قرار می گیرند.

اگر اولین بار است که از آن استفاده می کنید ، با مقدار کمی شروع کنید تا ببینید که روی موهای شما چه جوابی می دهد. اگر به طور طبیعی ریشه های چربی دارید ، آرگان را فقط در سر موهای خود بمالید تا سرتان بیش از حد چرب نشود.

برای آشپزی

اگر علاقمند به استفاده از روغن آرگان با مواد غذایی هستید ، به دنبال انواع مختلفی باشید که به طور خاص برای پخت و پز در بازار عرضه می شوند ، یا مطمئن شوید که 100٪ روغن آرگان خالص خریداری می کنید.

روغن آرگان که برای اهداف آرایشی به بازار عرضه می شود ممکن است با سایر ترکیباتی که نباید از آنها استفاده کنید مخلوط شود.

به طور سنتی، نان را در آن فرو برده و نوش جان کنید.برای ظروف با حرارت بالا مناسب نیست زیرا به راحتی می سوزد.

خلاصه: روغن آرگان به دلیل افزایش محبوبیت اخیر ، به طور گسترده ای در دسترس بوده و استفاده از آن برای پوست ، مو و مواد غذایی بسیار آسان است.

حرف آخر

روغن آرگان قرنهاست که برای انواع مواد غذایی ، مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می شود.

سرشار از مواد مغذی ضروری ، آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد التهابی است.

تحقیقات اولیه نشان می دهد که روغن آرگان ممکن است به جلوگیری از بیماری های مزمن از جمله بیماری های قلبی ، دیابت و سرطان کمک کند. همچنین ممکن است انواع بیماری های پوستی را درمان کند.

در حالی که تحقیقات فعلی به طور قطعی نمی توانند بیان کنند که روغن آرگان برای درمان هر یک از این شرایط مؤثر است ، بسیاری از افراد پس از استفاده از آن نتایج مطلوب را گزارش می دهند.

اگر به روغن آرگان کنجکاو هستید ، امروزه پیدا کردن و استفاده از آن آسان است.

 

روغن ماکادمیا و خواص آن

در سال‌های اخیر نام روغن ماکادمیا بیشتر از همیشه به گوش می‌رسد.
یک نوع فندق با اصالت استرالیایی که به گفتن محققان خواص و فواید بی‌نظیری برای سلامت و جوانسازی پوست صورت و موهای آسیب دیده ، قلب و لاغری و کاهش وزن و نیز بهبود عملکرد مغز دارد.
ظاهرا بومیان استرالیا قرن‌هاست از روغن ماکادمیا به خاطر خواص بالای غذای و وفور آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن استفاده می‌کنند.
به همین مناسبت ۶ خاصیت روغن ماکادمیا اصل برای پوست صورت و مو ، لاغری و کاهش وزن، سلامت قلب و بهبود عملکرد مغز و … و نیز طریقه مصرف روغن ماکادمیا را از سایت
medical news today و empowered suntenance
بخوانید meforosh.irدر سایت 

 

چطور از روغن ماکادمیا برای جوانسازی پوست صورت و مو استفاده کنیم؟

۶ خاصیت روغن ماکادمیا برای جوانسازی پوست صورت و مو،سرطان،لاغری،دیابت و...

برای استفاده از روغن ماکادمیا جهت جوانسازی پوست صورت و مو و ابرو به روش‌های زیر عمل کنید:

*روغن ماکادمیا را می‌توانید به طور مستقیم روی پوست پاکیزه صورت بمالید و از آن به عنوان مرطوب کننده پوست استفاده کنید.
اگر روغن ماکادمیا را با روغن جوجوبا مخلوط کنید و روی پوست صورت بمالید (البته اگر پوست صورت‌تان خشک است) نتیجه بسیار بهتر می‌شود.

*روغن ماکادمیا یک پاک کننده آرایش عالی است.
طرز استفاده از روغن ماکادمیا برای پاک کردن صورت هم بسیار ساده است.
چند قطره روغن ماکادمیا را روی پد پاک کننده صورت بریزید و آرایش و حتی ریمل خود را پاک کنید.
اگر برای این کار روغن ماکادمیا را با جوجوبا ترکیب کنید هم نتیجه عالی می‌شود.

*روغن ماکادمیا یک سرم عالی برای مراقبت از پوست نازک و حساس دور چشم است.

روغن ماکادمیا به سرعت جذب پوست می‌شود و حتی به عنوان زیرساز آرایش هم از آن می‌توان استفاده کرد.
طریقه استفاده از روغن ماکادمیا برای دور چشم به این ترتیب است که چند قطره از آن را روی انگشت شصت بریزید و به آرامی از قسمت داحل به بیرون روی پوست اپاکیزه طراف چشم بمالید.

روغن ماکادمیا تقویت کننده پوست ومو 75 میل
خرید روغن ماکادمیا

 

*از ماکادمیا به عنوان تونر پوست هم می‌توانید استفاده کنید. بعد از پاک کردن آرایش و شستن صورت با شوینده مناسب با پوست، چند قطره روغن ماکادمیا روی پد بریزید و به صورت دورانی پوست صورت را با آن پاک کنید.

*علاوه بر مرطوب کردن پوست صورت با ماکادمیا، از روغن ماکادمیا به عنوان مرطوب کننده پوست بدن به خصوص بعد از حمام هم می‌توانید استفاده کنید.

*همان‌طور که گفتیم روغن ماکادمیا یک گزینه عالی برای جوانسازی پوست صورت و بدن و مو است.
اگر موهای خشک، آسیب دیده یا نازک دارید بعد از حمام آب موها را بگیرید و چند قطره روغن ماکادمیا روی موی مرطوب بریزید و ماساژ دهید.
روغن ماکادمیا موخوره را از بین می‌برد، موهای خشک و آسیب دیده را احیا می‌کند و موهای نازک را ضخیم می‌کند.

خرید ماسک مو دو فاز حاوي روغن ماکادميا
خرید ماسک مو دو فاز حاوي روغن ماکادميا

 
 

خواص روغن ماکادمیا برای سلامت قلب، لاغری و کاهش وزن و بهبود عملکرد مغز

 

۱-کاهش ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی

مطالعات صورت گرفته حاکی از آن است که خوردن آجیل‌های درختی از جمله ماکادمیا می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.
نتایج یک مطالعه در سال ۲۰۰۷ در مردان مبتلا به کلسترول بالا حاکی از آن است که بعد از ۴ هفته خوردن آجیل ماکادامیا عوامل ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی در آن‌ها کاهش پیدا کرد.
براساس برخی مطالعات، جایگزینی چربی‌های اشباع شده با چربی‌های اشباع نشده و غیر اشباع مانند مواد موجود در آجیل باعث افزایش سطح لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) یا همان کلسترول «خوب» می‌شود.
یک مطالعه طولانی دیگر که به مدت چند سال روی گروهی از افراد در کشور سوئد صورت گرفته نشان می‌دهد که مصرف آجیل ممکن است ریسک فیبریلاسیون دهلیزی و نارسایی قلبی را کاهش دهد.

۲-اصلاح سندروم متابولیک و دیابت

سندروم متابولیک به وضعیتی گفته می‌شود که می‌تواند در بدن خطر ابتلا به دیابت، سکته مغزی و بیماری‌های قلبی را افزایش دهد.
سندروم متابولیک در واقع شامل مواردی مثل فشار خون بالا، قند خون بالا، سطح پایین کلسترول خوب بدن یا HDL، گلیسیرید بالا و چربی اضافه شکم است.
به گفته انجمن قلب آمریکا حدود ۳۴ درصد از افراد بزرگسال در ایالات متحده مبتلا به سندروم متابولیک هستند و این آمار در سرتاسر جهان به سرعت رو به افزایش است.

نتایج برخی تحقیقات حاکی از آن است که مصرف برخی مواد غذایی حاوی چربی‌های مفید و اشباع شده مثل اسیدهای چرب امگا ۳ و ۶ و روغن‌هایی مثل ماکادمیا خطر ابتلا به سندروم متابولیک را کاهش می‌دهد و یا در افراد مبتلا اثرات این سندروم را کاهش می‌دهد.

طبق نتایج یک بررسی پژوهشی که در سال ۲۰۱۶ انجام شد حاکی از آن است که خوردن یک رژیم غذایی حاوی مقادیر بالای MUFA  (رژیم غذایی بر پایه چربی‌های اشباع شده) می‌تواند فاکتورهای خطر متابولیک را در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کاهش دهد.

HbA1c اندازه‌گیری مهمی برای مبتلایان به دیابت است. این میزان قند خون به طور متوسط ​​یک فرد طی ۲-۳ ماه گذشته است.
نتایج مطالعه‌ای بر روی موش‌های مبتلا به دیابت نشان داد که رژیم غذایی حاوی MUFAs به علاوه ورزش در کاهش HbA1c از خوردن صرفا چربی‌های اشباع شده یا ورزش به تنهایی، موثرتر است.
مطالعه دیگر نشان می دهد که آجیل درختی مانند آجیل ماکادامیا به بهبود کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ کمک می‌کند.

۳-پیشگیری از سرطان

آجیل ماکادامیا حاوی نوعی ویتامین E به نام توکوترینول‌ها است.
براساس برخی تحقیقات، توکوترینوول‌ها ممکن است توانایی ضد سرطان بسیار بالایی داشته باشند. آجیل ماکادامیا حاوی مقدار قابل توجهی توکوتریونول است.
آجیل ماکادامیا همچنین حاوی ترکیبات گیاهی به نام فلاونوئیدها است که با از بین بردن رادیکال‌های آزاد در بدن می‌توانند با سرطان مبارزه کنند.

 

۴-کمک به بهبود عملکرد مغز و محافظت از مغز

توکوترینول‌ها علاوه بر تاثیرات پیشگیری از سرطان، دارای اثرات محافظت از مغز هم هستند.
نتایج یک مطالعه حاکی از آن است که یک مکمل غنی از توکوتینولول در محافظت از سلول‌ها‌ی مغزی به خصوص در برابر اثرات ترشح بیش از حد اسید آمینه گلوتامات کمک می‌کند، که ممکن است در پیشرفت بیماری آلزایمر و پارکینسون نقش داشته باشد.
گلوتامات یکی از اسیدهای آمینه‌های موجود در مواد غذایی مثل گوشت قرمز است که در بدن هم ترشح می‌شود.
همچنین، گلوتامات اسید آمینه اصلی موجود در شیر مادر است که برای رشد مغزی نوزاد بسیار ضروری است. گلوتامات بیشتر در مغز و سیستم عصبی مرکزی متمرکز شده و به عنوان یک انتقال دهنده عصبی تحریک کننده عمل می‌کند.
اما مسئله اینجاست که میزان بیش از حد گلوتامات در مغز می‌تواند به مرگ سلولی منجر شود و با یادگیری مغز را مختل کرده و با علائم افسردگی هم مرتبط است.
همچنین، فرض بر این است که سمیت ناشی از این شرایط می‌تواند در بیماری های انحطاط عصبی مانند آلزایمر نقش داشته باشد.

یک مطالعه دیگر در مورد موش ها نشان می‌دهد که اولئیک اسید، یکی از اصلی‌ترین چربی های اشباع نشده موجود در آجیل ماکادامیا ، می‌تواند از مغز در برابر برخی از انواع استرس اکسیداتیو محافظت کند.

 

۵-روغن ماکادمیا باعث لاغری و کاهش وزن می‌شود

آجیل ماکادامیا و روغن آن از جمله غنی‌ترین منابع اسید پالمیتولئیک و یک چربی غیر اشباع شده به نام امگا ۷ است.
محققان در یک مطالعه به مدت ۲۸ روز به یک گوسفند اسید پالمیتولئیک دادند و نتایج نشان به دست آمده مشخص کرد که تا ۷۷ درصد افزایش وزن او را کاهش داد.
با این حال متخصصان هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که اسید پالمیتولئیک که برای انسان هم اثرات کاهش وزن و لاغری دارد یا خیر. نتایج یک مطالعه دیگر نشان می‌دهد که تغذیه موش‌ها با روغن آجیل ماکادامیا به عنوان یک مکمل بعد از ۱۲ هفته باعث کاهش اندازه سلول‌های چربی آن‌ها شده است.

۶-کاهش احساس گرسنگی

فندق ماکادامیا حاوی پروتئین، مقادیر زیادی چربی‌های مفید و فیبر است.
این مواد مغذی می‌توانند به فرد کمک کنند تا مدت طولانی‌تری احساس سیری کند و در نتیجه در پروسه کاهش وزن موفق شود. چربی موجود در ماکادمیا از نوع اشباع است و هضم آن مدت طولانی‌تر زمان می‌برد.
پروتئین و فیبر هم به جلوگیری از افت قند خون تا مدت طولانی پیشگیری می‌کند و در نتیجه فرد دیرتر احساس گرسنگی می‌کند.
لازم به ذکر است که خرید و فروش روغن ماکادمیا در اغلب مغازه‌های روغن‌گیری معتبر با قیمت مناسب انجام می‌شود.